TE Connectivity KUP-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKUP-11A55-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
GP PANEL PLUG-IN ENCLOSED RELAY; DPDT; 10A; 120VAC; QUICK CONNECT TERMIANLS
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE ConnectivityKU-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Tapped Core
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KUP-11A35-120 fournies par ses distributeurs.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 240VAC, 32VDC, 10A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KUP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240V 62F3031
KUP-11A35-120=KU Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, AC Coil Power Rating Class: 2 – 3 VA Coil Power Rating AC: 2.1 VA Coil Resistance: 2250 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, AC 2 – 3 VA 2.1 VA | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KUP-11A35-120 | Internal Number: 2-1393117-5 | TE Connectivity