TE Connectivity KUP-11A55-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
element14 APAC
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKRPA-11AN-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE ConnectivityKU-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Tapped Core
HC2 Relay (Top mount) discontinued
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KUP-11A55-120 fournies par ses distributeurs.
RELAY, E-MECH, DPDT, 10A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 240/28AC/DC, 9 PIN, KUP SERIES
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:32V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-11A55-120
KUP-11A55-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-11A55-120 | Internal Number: 2-1393117-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield