TE Connectivity KUHP-11DT1-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 20A DPDT (( 60.5mm 35.38mm 62.51mm)) Flange Power Relay
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-28.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityKUHP-11D51-24
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.05A (Coil), 24Vdc (Coil), 1230Mw (Coil), 20A
TE ConnectivityKUHP-11D17-24
Power Relay 24VDC 20A DPDT( (38.89mm 35.71mm 58.7mm)) Plain Case
TE Connectivity7-1393116-8
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity6-1393116-9
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(50.52x38.56x57.1)mm Flange Industrial Relay
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
Electromechanical Power Relay DPDT 16A 24VDC 475Ohm Quick Connect Bracket Mount
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KUHP-11DT1-24 fournies par ses distributeurs.
RELAY, E-MECH, POWER, DPDT, 20A, CTRL-V 24DC, VOL-RTG 120/240 AC, 28 DC, 9 PIN
General Purpose Power Relay 20A 24VDC DPDT - 7-1393114-3
Electromechanical Relay DPDT 20A 24VDC 472Ohm Flange Mount
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1230mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 28Vdc, 20A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:20A; Product Range:Kuhp Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUHP-11DT1-24
KUHP-11DT1-24=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUHP-11DT1-24 | Internal Number: 7-1393114-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield