TE Connectivity KUHP-11D17-24
Power Relay 24VDC 20A DPDT( (38.89mm 35.71mm 58.7mm)) Plain Case
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 1 an
Newark
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityKUHP-11D51-24
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.05A (Coil), 24Vdc (Coil), 1230Mw (Coil), 20A
TE ConnectivityKUHP-11DT1-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 20A DPDT (( 60.5mm 35.38mm 62.51mm)) Flange Power Relay
TE Connectivity7-1393116-8
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity4-1608065-9
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
Electromechanical Power Relay DPDT 16A 24VDC 475Ohm Quick Connect Bracket Mount
NTE ElectronicsR55-11D20-24F
Relay Dpdt 25A 24vdc .250 Inch Quick Connect Terminals Flange Mount
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KUHP-11D17-24 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay DPDT 20A 24VDC 472Ohm Plain Case
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP7-1393114-5
POWER RELAY;DPDT 20 A 24VDC PC PINS;7-1393114-5
Industrial Relays (General Purpose)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
RELAY,GP,KUHP-11D17-24 DPDT,20
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1230mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Power Relay; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:20A; Product Range:Kuhp Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Dc Monostable; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Through Hole; Carry Current:20A Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUHP-11D17-24