TE Connectivity KRP-11AG-120
Relay, 2 Form C (no/nc), 120 V (AC), 2250 Ω, 10 A, 240 V (AC), Monostable, 7-1393101-7
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Future Electronics
JRH Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
14,213
Authorized Distributors
6
Relay Type
General Purpose
General Purpose
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
10 A
5 A
Coil Voltage (DC)
Coil Voltage (AC)
102 V
240 V
Coil Current
17 mA
8 mA
Max Voltage Rating (AC)
240 V
120 V
Coil Resistance
2.25 kΩ
9.11 kΩ
Coil Power
2 W
2 W
Switching Capacity
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
LTB Date2021-10-01
LTD Date2022-04-01
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
TE Connectivity9-1393099-2
Power Relay 120VAC 10A DPDT(37.29mm 48.8mm 34.93mm) Socket Mount
TE Connectivity / P&BKRP-11AN-120
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.89mm 36.5mm 57.94mm) Socket
TE Connectivity / P&BKRP-11AY-120
KRP Series General Purpose Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2250Ohm Socket
POWER/SIGNAL RELAY DPDT MOMENTARY 2700mW (COIL) 10A (CONTACT) 28VDC (CONTACT) SOCKET MOUNT
Electromechanical Relay 120VAC 1.578KOhm 10A DPDT(34.5x34.5x53.3)mm Socket General Purpose Relay
Power Relay 120VAC 10A DPDT(34.5x34.5x53.3)mm Plug-In General Purpose Relay
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity KRP-11AG-120 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay 120VAC 3.9KOhm 5A 4PDT (21.82x28.17)mm Socket General Purpose
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
Power Relay 120VAC 10A DPDT(35.7x35.7x50.8)mm Socket
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
RELAY, DPDT, 240VAC, 10A; Contact Config; RELAY, DPDT, 240VAC, 10A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KRP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240VAC; Relay Terminals:Quick Connect
Relay, Dpdt, 240Vac, 10A; Rango De Producto:Serie Krp; Relé, Tipo:Power - General Purpose; Tipo De Bobina:Sin Enclavamiento; Contacto, Configuración:Dpdt; Tensión De La Bobina:120Vac; Corriente De Contacto:10A; Relé, Montaje:Hembra |Potter&brumfield Te Connectivity KRP-11AG-120