TE Connectivity K10P-11DT5-12
K10 Series 15 A DPDT 12 VDC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.61%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityK10P-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 15A
TE ConnectivityK10P-11A15-24
Power Relay 24VAC 15A DPDT(28.2x21.8x34.9)mm Socket Medical
TE ConnectivityK10P-11D15-24
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable
TE ConnectivityK10P-11A15-12
Electromechanical Relay 12VAC 43Ohm 15A DPDT(28.17x21.84x41.33)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity / P&BPCLH-202A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 12 VAC 40 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity K10P-11DT5-12 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay DPDT 15A 12VDC 160Ohm Flange Mount
RELAY, E-MECH, DPDT, 15A, CTRL-V 12DC, VOL-RTG 120/30AC/DC, 6 PIN, K10 SERIES
Power Relay, Dpdt, 12Vdc, 15A, Panel Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity K10P-11DT5-12..
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 15A; Contact; RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 15A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:15A; Product Range:K10 Series; Relay Mounting:Panel; Coil Type:Non Latching; Cont
K10P-11DT5-12=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11DT5-12 | Internal Number: 5-1393144-0 | TE Connectivity | Potter & Brumfield