TE Connectivity K10P-11A15-24
Power Relay 24VAC 15A DPDT(28.2x21.8x34.9)mm Socket Medical
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
IHS
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+45.19%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / P&BPCLH-203A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 24 VAC 160 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
TE ConnectivityK10P-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 15A
TE ConnectivityK10P-11DT5-12
K10 Series 15 A DPDT 12 VDC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE ConnectivityK10P-11D15-24
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable
TE Connectivity / P&BPCLH-202A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 12 VAC 40 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity K10P-11A15-24 fournies par ses distributeurs.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay 24VAC 160Ohm 15A DPDT (28.17x21.84x41.33)mm Socket General Purpose Relay
RELAY, GENERAL PURPOSE, DPDT, 24VAC, 15A, SOCKETABLE, NON-LATCHING, K10 SERIES
RELAY, DPDT, 120VAC, 30VDC, 15A; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 24VAC; Contact Current: 15A; Product Range: K10 Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 120V; 06R3605
K10P-11A15-24=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11A15-24 | Internal Number: 4-1393144-1 | TE Connectivity | Potter & Brumfield