TE Connectivity CRGH2512J680K
Res Thick Film 2512 680K Ohm 5% 2W ±100ppm/C SMD T/R
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+45.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityCRGH2512J680K
Yageo GroupRC2512JK-07680KL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 680kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity3522680KJT
Res Thick Film 2512 680K Ohm 5% 3W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512JK-07620KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 620kOhm 5% Emboss T/R
TE Connectivity / AMP5-1622820-6
Res Thick Film 2512 680K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Molded SMD T/R
PanasonicERJ-S1TJ684U
Res Thick Film 2512 680K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH2512J680K fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 680000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RESISTOR, CRGH SERIES, 2512 CASE, 680KOHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
CRGH2512 5% 680K 2W Resistance Value: 680K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 680K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J680K | Internal Number: 4-1879502-2 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 680K, 5%, 2W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 680kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)