TE Connectivity CRGH2512J1K2
Res Thick Film 2512 1.2K Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
TE Connectivity
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.71%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityCRGH2512J1K2
Yageo GroupRC2512JK-071K2L
Res Thick Film 2512 1.2K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity35221K2JT
Res Thick Film 2512 1.2K Ohm 5% 3W ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP7-1879501-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-071K1L
Res Thick Film 2512 1.1K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512JK-071K3L
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 1.3kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH2512J1K2 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Surface Mount Resistors, Power Resistor, 2 Termination, 2512, Taped & Reeled, 5 %, Thick Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 1.2K Ω, 2 W, Neohm CRGH
CRGH2512 5% 1K2 2W Resistance Value: 1.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 1.2K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J1K2 | Internal Number: 7-1879501-5 | TE Connectivity | NEOHM