TE Connectivity CRGH2512J10K
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
TE Connectivity
JRH Electronics
Future Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512JK-0710KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 10kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512JK-0710KL
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH2512J10K
Yageo GroupRC2512JK-079K1L
Res Thick Film 2512 9.1K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 1.5W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ103U
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH2512J10K fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRGH Neohm 2512 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 10kOhms 2W
RESISTOR, CRGH SERIES, 2512 CASE, 10KOHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
CRGH2512 5% 10K 2W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J10K | Internal Number: 9-1879501-7 | TE Connectivity | NEOHM