TE Connectivity CRGH1206J3K9
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-43.63%
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-073K9L
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-073K9L
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-073K6L
Res Thick Film 1206 3.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8GEYJ392V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J3K9 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 3900ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 3K9 0.5W
Thick Film Resistor CRGH 1206 5% 3K9
3.9K Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 1206, Taped & Reeled, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, .5 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
Special Order: CRGH1206 5% 3K9 0.5W Resistance Value: 3.9K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 3.9K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J3K9 | Internal Number: 8-1879497-7 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 3K9, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.9kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)