KOA Speer RK73B2BTTD392J
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73B2BTTD392J.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 2 ans
Newark
Future Electronics
element14 APAC
Tendance sur 3 mois:
+47.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ392V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8GEYJ362V
Res Thick Film 1206 3.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3600ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-073K9L
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-073K9L
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73B2BTTD392J fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 3.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES 3.9K OHM 5% 1/4W 1206 / 3.9 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 3.9K Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Fil<CA
Res, 3K9, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD392J.
1206 (3216Metric) 1206 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 3.9kOhms ±200ppm/C
SMD Resistor 1206 3.9KΩ ±5% 250mW ±200ppm/℃