TE Connectivity CRGH1206J10K
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
Datasheet10 pagesIl y a 11 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+38.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupAC1206JR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-1310KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH1206J10K
PanasonicERJ-8GEYJ103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH1206J10K fournies par ses distributeurs.
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Crg Series, 10 Kohm, 500 Mw, 5%, 200 V |Neohm Te Connectivity CRGH1206J10K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRGH Neohm 0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm 0.5W 1/2W 10kOhms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH1206 5% 10K 0.5W
RESISTOR, CRGH SERIES, 1206 CASE, 10KOHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
SMD Resistor 1206 10KΩ ±5% 0.5W ±100ppm/℃
TE Connectivity 9-1879497-7 CRGH1206 Resistor 5% 10K 0.5W
RES, 10K, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: CRGH1206 5% 10K 0.5W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J10K | Internal Number: 9-1879497-7 | TE Connectivity | NEOHM