TE Connectivity CRGH0805J15R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 15 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V, 0805 [2012 Metric]
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-41.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805JR-0715RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-1315RL
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH0805J15R
Yageo GroupAC0805JR-0715RL
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Sulfur Resistant Thick Film 0805 15 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH0805J15R fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 15ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) 0805 CRGH Neohm 0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm 0.333W 1/3W 15Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 15R 0.33W
CRGH0805 5% 15R 0.33W Resistance Value: 15 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 15 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J15R | Internal Number: 3-1879377-0 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 15R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)