TE Connectivity CRGH0603J680R
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 680 ohm, 200 mW, - 5%, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603JR-07680RL
Surface Mount Thick Film Resistor, Rc Series, 680 Ohm, 100 Mw, - 5%, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupAC0603JR-07680RL
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH0603J680R
Yageo GroupRC0603JR-10680RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 680ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res General Purpose Thick Film 0603 680 Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGH0603J680R fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0603 680 Ohm 5% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 680ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, 0603 CASE, 680OHM +/-5% 0.2W +/-200PPM/DEGC
0603 (1608Metric) 0603 CRGH Neohm 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 680Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 5% 680R 0.2W
CRGH0603 5% 680R 0.2W Resistance Value: 680 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 680 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0603J680R | Internal Number: 6-1879494-9 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 680R, 5%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 680ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)