TE Connectivity CRGCQ0402F270R
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
JRH Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
270 Ω
270 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRGCQ0402F270R fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res General Purpose Thick Film 0402 270 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 270R 1%
RES, 270R, 1%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0402 270R 1% Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F270R | Internal Number: 1-2176337-8 | TE Connectivity | NEOHM