TE Connectivity CRG0402J10K
Res General Purpose Thick Film 0402 10k Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity CRG0402J10K.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Master Electronics
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAF0402JR-0710KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 10kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-079K1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 9.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402J10K fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 10000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, RES 10 KILOHMS, PWR-RTG 0.063 W, TOL 5%, SMT, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Crg Series, 10 Kohm, 63 Mw, 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRG0402J10K
CRG0402 5% 10K Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J10K | Internal Number: 1622826-4 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 10K, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V