TE Connectivity CRG0402F1K1
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity CRG0402F1K1.
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
IHS
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
-58.73%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-071K1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-131K1L
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-071K1L
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F1K1
TE Connectivity2-1676480-2
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CRG0402F1K1 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1100ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 1.1KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 1.1 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F1K1
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 1K1
RES, 1K1, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:1.1kohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 1% 1K1 Resistance Value: 1.1K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.1K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F1K1 | Internal Number: 2-1676480-3 | TE Connectivity | NEOHM