TE Connectivity CPF0603B8K66E1
Res Thin Film 0603 8.66K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
TME
Newark
Tendance sur 3 mois:
-54.45%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Introduction Date2009-09-18
Pièces détachées
TE ConnectivityCPF0603B7K87E1
Res Thin Film 0603 7.87K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603B9K09E1
Res Thin Film 0603 9.09K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB822V
Res Metal Film 0603 8.2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0603B9K1E1
Res Thin Film 0603 9.1K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB912V
Res Metal Film 0603 9.1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 7.87K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3AEB8661V
Res Thin Film 0603 8.66K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 8660ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD078K66L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 8.66kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B8K66E1
TE Connectivity / AMP9-2176088-5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 8660ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CPF0603B8K66E1 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 8660ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CPF Neohm FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 8.66kOhm 0.063W 1/16W
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 8.66 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 50 V |Neohm Te Connectivity CPF0603B8K66E1
SMD Resistor 0603 8.66kΩ ±0.1% 63mW ±25ppm/℃
Thin Film Resistor 0603 8K66 0.1% 25PPM
RS APAC
RES, 8K66, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 8.66kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Special Order: CPF 0603 8K66 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 8.66K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 8.66K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B8K66E1 | Internal Number: 4-1879224-4 | TE Connectivity | NEOHM