TE Connectivity CPF-A-0805B100RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
7,549
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
PanasonicERA6AEB101V
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07100RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity4-1614884-1
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0805B100RE
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Epoxy SMD T/R
PanasonicERA6AEB111V
Res Thin Film 0805 110 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CPF-A-0805B100RE1 fournies par ses distributeurs.
Res Precision Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, AEC-Q200 CPF-A Series, 100 ohm, 100 mW, 0.1%, 100 V RoHS Compliant: Yes
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 100R, 0805
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 100R, 0805; Re; RES, THIN FILM, AEC-Q200, 100R, 0805; Resistance:100ohm; Voltage Rating:100V; Resistor Case Style:0805 ^2012 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Ran
Special Order: CPF A 0805 100R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 100 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 100 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0805B100RE1 | Internal Number: 1-2176217-9 | TE Connectivity | NEOHM