TE Connectivity CPF-A-0603B150RE1
Res Thin Film 0603 150 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,015
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP3-1676481-5
Res Thin Film 0603 150 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-3YEB151V
Res Metal Film 0603 150 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 137ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB161V
Res Metal Film 0603 160 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
KOA SPEER 150 OHM SURFACE MOUNT (SMD) THIN FILM PRECISION RESISTOR 0603 0.1% 1/16W 25PPM ROHS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CPF-A-0603B150RE1 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 150ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
150¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.55mm*800¦Ìm*550¦Ìm
CPF A 0603 150R 0.1% 25PPM 1K RL
Special Order: CPF A 0603 150R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 150 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 150 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B150RE1 | Internal Number: 1-2176216-5 | TE Connectivity | NEOHM