TE Connectivity 36502A3N3JTDG
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 0.0033uH 5% 250MHz 50Q-Factor 0.6A 0.08Ohm DCR 0805 T/R
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
JRH Electronics
Master Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-78.18%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
41,136
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 nH
3.3 nH
3.3 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
80 mΩ
80 mΩ
80 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.0033uH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 0.6A 0.08Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 3.3nH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 600mA 0805 Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 0.003uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.0033uH 5% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 3.3nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 850mA 59mOhm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity 36502A3N3JTDG fournies par ses distributeurs.
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 3300 PH, TOL 5%, CUR-RTG 0.6 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 3.3nH 5% 2K RL Inductance: .0033 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 600 mA DC Resistance: .08 Ω Package Size Code: 0805 0.0033 µH High Frequency 600 mA .08 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502A3N3JTDG | Internal Number: 2-1624113-3 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0805 CASE, 3N3, 5%; Inductance:3.3nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:600mA; Q Factor:50; Q Test Frequency:1.5GHz; Inductor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:600mA; External Depth:1.52mm; External Length / Height:2.29mm; External Width:1.73mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0805; Q @ Vr F:50; Q Factor @ Frequency:50 @ 1500MHz; Resistance:0.08ohm; Resonant Frequency:6GHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%