TE Connectivity 36502A1R0JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 250MHz 20Q-Factor 170mA 0805 T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
JRH Electronics
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25MHz 20Q-FactorCeramic 0.15A 2.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.37A 1.75Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor 115mA 2.86Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 25MHz 35Q-Factor Ceramic 370mA 1.8Ohm DCR 1008 T/R
Ind 1.00 Uh 0.320 A 2800.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-1R0J-T
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity 36502A1R0JTDG fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
0805 1 uH 5% 2.5 Ohm SMT High Frequency Unshielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 1.0uH 5% 2K RL Inductance: 1 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 170 mA DC Resistance: 2.5 Ω Package Size Code: 0805 High Frequency & Rf Inductor | 1 µH High Frequency 170 mA 2.5 Ω | Part Number: 36502A1R0JTDG | Internal Number: 6-1624113-7 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0805 CASE, 1R0, 5%; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:2.5ohm; DC Current Rating:170mA; Q Test Frequency:50MHz; Inductor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:170mA; External Depth:1.52mm; External Length / Height:2.29mm; External Width:1.73mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0805; Q @ Vr F:20; Q Factor @ Frequency:20 @ 50MHz; Resistance:2.5ohm; Resonant Frequency:100MHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%