TE Connectivity / P&B KA-11AY-120
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2100mW (Coil), AC Input, AC Output
Obsolete
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-09
LTD Date2022-04-08
Pièces détachées
TE ConnectivityKRPA-11AY-120
KRPA Series 5 A DPDT 120 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE Connectivity / P&BKA-11AG-120
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
Power/Signal Relay, 2 Form C, Momentary, 10A (Contact), AC Input, Panel Mount
GP PANEL PLUG-IN ENCLOSED RELAY; DPDT; 10A; 120VAC; QUICK CONNECT TERMIANLS
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity / P&B KA-11AY-120 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 5A DPDT (48.8x37.29x34.93)mm Socket General Purpose Relay
Power Relay 120VAC 5A DPDT(35.7x35.7x50.8)mm Panel
POWER RELAY, DPDT, 10A, 120VAC, PANEL; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KA Series; Relay Mounting:Panel; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240V; Relay Terminal
POWER RELAY, DPDT, 120VAC, 5A, PLUG IN; Contact Configuration:DPDT; Coil Resistance:2.25kohm; Relay Mounting:Panel; Carry Current:5A; Coil Current:17.5mA; Coil Type:AC Monostable; Coil Voltage VAC Nom:120V; Contact Carrying Power:4W