TE Connectivity ANT-916-USP
916MHz USP Series Embedded Planar 1/4 Wave Monopole Antenna
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity ANT-916-USP.
TE Connectivity
Technical Drawing1 pageIl y a 2 ans
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Datasheet7 pagesIl y a 2 ans
IHS
Master Electronics
Sager Electronics
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2021-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2024-03-29
LTD Date2024-03-29
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityANT-916-SP
RF Antenna, 900 to 930MHz, 1.4dBi, LoRaWAN / Sigfox / Weightless-P / WiFi, 50ohm, Linear, SMD
TE ConnectivityANT-916-CHP-T
916MHz CHP Series Embedded Chip 1/4 Wave Monopole Antenna, Tape & Reel
Yageo GroupW3112A
Internal Antenna, Helical, Single Band, 902 MHz to 928 MHz, Surface Mount
Yageo GroupW3012
Ceramic Antenna, 900Mhz Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W3012
Yageo GroupW3113
TE ConnectivityANT-868-USP
868MHz USP Series Embedded Planar 1/4 Wave Monopole Antenna
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity ANT-916-USP fournies par ses distributeurs.
916 MHz 1/4 Wave 0.3 dBi SMT MicroSplatch Planar Antenna
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT
Antenna PCB 0.3dBi Gain 928.5MHz
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT Antenna Type: PCB Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Wireless Application: Wi-Fi LPWAN LoRaWAN Mounting Location: Internal/Embedded PCB Single Band LPWAN Wi-Fi | Antenna | Part Number: ANT-916-USP | Internal Number: ANT-916-USP | TE Connectivity