TDK SLF12575T-680M2R0-H
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 2.4A 0.09336Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK SLF12575T-680M2R0-H.
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
3DTélécharger
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Inductance
68 µH
68 µH
68 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
2.4 A
2.4 A
2.4 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
93.36 mΩ
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
1 kHz
Introduction Date2011-11-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 2.4A 94.4mOhm DCR Blister T/R
Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2.1A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 2.4A 0.09444Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik744770168
Power Choke Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.09Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
API DelevanSPD127R-683M
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Descriptions
Descriptions de TDK SLF12575T-680M2R0-H fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Surface Mount Power Inductor, Slf Series, 68 H, 20%, Wirewound, 0.0778 Ohm, 2.4 A |Tdk SLF12575T-680M2R0-H
INDUCTOR, 68UH, 20%, SHIELDED; Inductance: 68µH; RMS Current (Irms): 2.4A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 2A; Product Range: SLF Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm; DC Resistance
INDUCTOR, SHIELDED, 68UH, 20%; Product Range:TDK - SLF12575 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:68µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0778ohm; DC Current Rating:2A; Q Test Frequency:1kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)