TDK NLV25T-033J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 400mA 420mOhm DCR 1008 T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK NLV25T-033J-PF.
Farnell
Datasheet9 pagesIl y a 8 ans
TDK
Newark
_legacy Avnet
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
22,940
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
400 mA
400 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
420 mΩ
420 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 500mA 0603
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33nH 5% 100MHz 25Q-Factor Ferrite 450mA 240mOhm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 33nH 5% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.033uH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.49A 0.32Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.033uH 5% 100MHz 24Q-Factor Ceramic 0.3A 0.6Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TDK NLV25T-033J-PF fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
NLV Series 1008 0.033 uH ±5 % 400 mA 0.42 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 0.033UH, 1005; Inductance: 33nH; Product Range: -; DC Current Rating: 400mA; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.42ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.45GHz;