TDK NLC453232T-3R3K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 220mOhm DCR 1812 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK NLC453232T-3R3K-PF.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
IHS
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
72,622
Authorized Distributors
1
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
750 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
Introduction Date2005-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 3.3uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor RF Wirewound 3.3uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.65A 0.75Ohm DCR 1210 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 355mA 1812 T/R
Inductor Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.26A 1.2Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Molded Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor 0.26A 1.2Ohm DCR 1210 T/R
Wurth Elektronik744766903
1.45MHz 61MHz 1.3A 30@1.45MHz 3.3¦ÌH 195m¦¸ ¡À10% 1812 , 4.5mm*3.2mm*3.4mm
Descriptions
Descriptions de TDK NLC453232T-3R3K-PF fournies par ses distributeurs.
Wirewound Inductor, 3.3 uH, 220 Milliohm, ± 10%, 45 MHz, 750 mA, 1812 [4532 Metric]
NLC Series 1812 3.3 uH ±10 % 750 mA 0.22 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 3.3uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
INDUCTOR, POWER LINE, 3.3UH, 1812; Inductance: 3.3µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Current Rating: 750mA; DC Current Max: 750mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 10; Resistance: 0.22ohm; Resonant Freque