TDK MLG0603S68NJT000
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MLG0603S68NJT000.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 3 ans
TDK
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
100 mA
100 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.5 Ω
3.5 Ω
3.5 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
300 MHz
300 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENHK060368NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 80mA 0201 T/R
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.068uH 5% 300MHz 9Q-Factor Ceramic 0.1A 3.5Ohm DCR 0201 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 180mA 1.25Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 180mA 920mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.1A 1.2Ohm DCR 0402 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK100568NJ-T
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Descriptions
Descriptions de TDK MLG0603S68NJT000 fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 68NH 50MA 3.5 OHM SMD
MLG 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 68nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=68nH, L x W x T :
50mA 68nH 卤5% 2.4惟 0201 Inductors (SMD) ROHS
-/Tape And Reel |Tdk MLG0603S68NJT000
INDUCTOR, 68NH, HI FREQUENCY; Inductance: 68nH; Product Range: MLG Series; DC Current Rating: 50mA; High Frequency Inductor Case: 0201 [0603 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 3.5ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.05GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.3mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 0.6mm; Inductor Case Style: 0201 [0603 Metric]