TDK MLF2012DR47JT000
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MLF2012DR47JT000.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
Ciiva
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.67%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
200 mA
200 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
500 mΩ
500 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 5% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 0.4A 0.5Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 470nH 5% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 100mA 0603
General Purpose Inductor, 0.47uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Descriptions
Descriptions de TDK MLF2012DR47JT000 fournies par ses distributeurs.
MLF Series 0805 0.47 uH ±5% Tol. 200 mA Magnetic Shielded Multilayer Inductor
Inductor General Purpose Shielded Multi-Layer 0.47uH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.2A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
25MHz 160MHz 200mA 25@25MHz 470nH 500m¦¸ ¡À5% 0805 2mm*1.25mm*1.45mm
Signal/Decoupling Inductance 250mΩ 470nH ±5% 200mA 0805
MLF 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 470nH
MULTILAYER INDUCTOR, 0.47UH, 0.2A, 0805;
FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=0.47μH, L x W x T :
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM
200mA 470nH 卤5% 250m惟 0805 Inductors (SMD) ROHS