TDK MLF1608A1R0JTD25
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MLF1608A1R0JTD25.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
50 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
500 mΩ
500 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
10 MHz
10 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Mld 1Uh 5% 7.96Mhz 50Q-Fctr Ferrite 450Ma 1812 Rohs Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 450mA 500mOhm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.45A 0.5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T1R0J
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.385A 0.494Ohm DCR 0806 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK MLF1608A1R0JTD25 fournies par ses distributeurs.
Inductor, Aec-Q200, 1Uh, 120Mhz, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLF1608A1R0JTD25
10MHz 120MHz 50mA 35@10MHz 1¦ÌH 500m¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
FIXED IND 1UH 50MA 500 MOHM SMD
Inductor General Purpose Shielded Multi-Layer 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.05A 0.5Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
MLF 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 1muH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=1μH, L x W x T :
50mA 1uH 卤5% 250m惟 0603 Inductors (SMD) ROHS