TDK MHQ1005P8N7GT000
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MHQ1005P8N7GT000.
Tendance sur 3 mois:
-1.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Inductance
8.7 nH
8.7 nH
8.7 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
550 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 8.7nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.7nH 2% 250MHz 31Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 2% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de TDK MHQ1005P8N7GT000 fournies par ses distributeurs.
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 3.5GHz 170mOhm Max 8.7nH
100MHz 3.5GHz 550mA 23@250MHz 8.7nH 170m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 8.7NH 550MA 170MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=8.7nH, L x W x T :
FIXED IND 8.7NH 550MA 170 MOHM