TDK MHQ1005P6N8JT000
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MHQ1005P6N8JT000.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 3 ans
TDK
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-74.38%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Authorized Distributors
5
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
90 mΩ
90 mΩ
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Multilayer Inductor, 6.8 nH, 0.25 ohm, 3.5 GHz, 600 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
Inductor RF Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 0.5A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 600mA 0402