TDK MHQ1005P11NGT000
General Purpose Inductor, 0.011uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK MHQ1005P11NGT000.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 3 ans
TDK
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.68%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
47,163
Authorized Distributors
6
Inductance
11 nH
11 nH
11 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
450 mA
450 mA
450 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
240 mΩ
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 2% 100MHz 30Q-Factor 500mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 100MHz 25Q-Factor 500mA 170mOhm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 30Q-Factor 500mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R