TDK FK28X7R1C224K
Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK28X7R1C224K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-18.30%
Stock
12,568
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
卤10% 50V 220nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
卤10% 25V 220nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC322C224K5R5TA
C322 C 220NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C224K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.22uF X7R 10% LS=2.54mm
KYOCERA AVXSR215C224KAA
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Descriptions
Descriptions de TDK FK28X7R1C224K fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Through Hole Mount, 1610
Radial CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 220nF 10% 15% ppm/C
220nF ¡À10% X7R 16V 4mm*2.5mm*5.5mm