TDK FK28C0G2A102JN006
卤5% 100V 1nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK28C0G2A102JN006.
Future Electronics
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
IHS
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
24,692
Authorized Distributors
3
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK28C0G2A102JN006 fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125°C Ammo Pack
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 1610