TDK FK26X7R2J223KN006
卤10% 630V 22nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK26X7R2J223KN006.
TDK
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
IHS
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,834
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK26X7R2J223KN006 fournies par ses distributeurs.
Mlcc,x7R,630V,22Nf,±10%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26X7R2J223KN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=22nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Through Hole Mount, 2214
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 630V 0.022muF ±10% X7R