TDK FK26C0G2J272JN006
卤5% 630V 2.7nF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK26C0G2J272JN006.
TDK
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
IHS
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
26,410
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK26C0G2J272JN006 fournies par ses distributeurs.
Mlcc,c0G,630V,2.7Nf,±5%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26C0G2J272JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 2214