TDK FK26C0G2J151JN006
CAP CER 150PF 630V C0G RADIAL / 150 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK26C0G2J151JN006.
TDK
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
IHS
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
33,961
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 pF
150 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK26C0G2J151JN006 fournies par ses distributeurs.
Mlcc,c0G,630V,150Pf,±5%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26C0G2J151JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=150pF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount, 2214