TDK FK24C0G2A152J
Cap Ceramic 0.0015uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Tape and Box
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK24C0G2A152J.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
Arrow Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
C0G
Mount
Through Hole
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
卤5% 100V 1.5nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC322C152J1G5TA
C322 C 1.5NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
Cap Ceramic 0.0015uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Automotive Bulk
KYOCERA AVXSR211A152JARTR1
Cap Ceramic 0.0015uF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125°C T/R
Yageo GroupC320C152J2G5TA
GoldMax 300Comm C0G Radial Ceramic Capacitor 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm C0G NP0 ±5% 1500pF
Yageo GroupC322C152J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 1500Pf C0G 5% Ls=5.08Mm
Descriptions
Descriptions de TDK FK24C0G2A152J fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Through Hole Mount, 1810
CAP CER 1500PF 100V C0G RADIAL