TDK FK20X7R1H105K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2216
Obsolete
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK20X7R1H105K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.27%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
20,239
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL / 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2212
±10% 50V 1uF X7R Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC333C105K5R5TA
Descriptions
Descriptions de TDK FK20X7R1H105K fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
FK20 Series 5.5 x 4 mm 1 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R Radial Ceramic Capacitor
CERAMIC CAPACITOR Dipped ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 1muF 50V