TDK FK18C0G2E101JN006
卤5% 250V 100pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK18C0G2E101JN006.
TDK
Stock
23,473
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK18C0G2E101JN006 fournies par ses distributeurs.
Mlcc,c0G,250V,100Pf,±5%,2.5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK18C0G2E101JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=100pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount, 1610