TDK FK18C0G2A151JN020
卤5% 100V 150pF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK18C0G2A151JN020.
TDK
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.50%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
28,828
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 pF
150 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK18C0G2A151JN020 fournies par ses distributeurs.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=150pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Mlcc,c0G,100V,150Pf,±5%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK18C0G2A151JN020
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Through Hole Mount, 1610