TDK FK14X7R2E223KN020
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=22nF, LxWxT: 4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch: 2.5mm
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FK14X7R2E223KN020.
TDK
Datasheet22 pagesIl y a 13 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.40%
Stock
27,425
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions de TDK FK14X7R2E223KN020 fournies par ses distributeurs.
Mlcc,x7R,250V,22Nf,±10%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK14X7R2E223KN020
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Through Hole Mount, 1810
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL