TDK FG28C0G1H272JNT06
卤5% 50V 2.7nF C0G Plugin, P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FG28C0G1H272JNT06.
Tendance sur 3 mois:
-5.42%
Stock
44,449
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2015-06-08
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC320C272J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 2700Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
卤5% 100V 2.7nF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 2.5mm 125C Bulk
Descriptions
Descriptions de TDK FG28C0G1H272JNT06 fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,50V,2.7Nf,±5%,5Mm/Ammo Pack |Tdk FG28C0G1H272JNT06
CAP, MLCC, 2700PF, C0G/NP0, 50V,RADIAL;