TDK FG28C0G1H101JNT06
±5% 50V 100pF C0G Plugin, P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK FG28C0G1H101JNT06.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet32 pagesIl y a 6 ans
IHS
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-46.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
58,616
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXSR151A101JAR
Capacitor Ceramic 100pF 100 Volt C0G 5% Radial 2.54 mm 125C
Cap Ceramic Single 100pF 1000V SL 5% (6.5 X 5mm) Radial Disc 5mm 125C Bulk
卤5% 50V 100pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
卤5% 50V 100pF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
KYOCERA AVXSR151A101JARTR2
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C T/R
Yageo GroupC322C101J2G5TA
GoldMax 300Comm C0G Radial Ceramic Capacitor 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm C0G NP0 ±5% 100pF
Descriptions
Descriptions de TDK FG28C0G1H101JNT06 fournies par ses distributeurs.
CAP CER 100PF 50V C0G RADIAL / 100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FG CERAMIC CAPACITOR Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 100pF
CAP, 100PF, 50V, MLCC, RADIAL; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=100pF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Cap, 100Pf, 50V, Mlcc, Radial Rohs Compliant: Yes |Tdk FG28C0G1H101JNT06