TDK CGJ3E2X7R1C334K080AA
Cap Ceramic 0.33uF 16V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGJ3E2X7R1C334K080AA.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 10 ans
Stock
14,163
Authorized Distributors
0
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Pièces détachées
0603 0.33 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 330nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B334KO8NNNC
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603 / 0.33 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 1608M/0603
Descriptions
Descriptions de TDK CGJ3E2X7R1C334K080AA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.33μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 334, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10