TDK CGA6P3X8R2A684M250AD
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT: 3.2x2.5x2.5mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA6P3X8R2A684M250AD.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 7 ans
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Stock
32,775
Authorized Distributors
3
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
50V 680nF X8R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
25V 680nF X8R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de TDK CGA6P3X8R2A684M250AD fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1210
Mlcc,1210,x8R,100V,0.68Μf,2.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA6P3X8R2A684M250AD
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 684, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30
CGA CERAMIC CAPACITOR 1210 (3225Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±20% 0.68muF