TDK CGA5L2X8R1H474M160AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT: 3.2x1.6x1.6mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA5L2X8R1H474M160AA.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 7 ans
Upverter
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.85%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Stock
47,365
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
CAP CER 0.47UF 50V X8R 1206 / 0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
25V 470nF X8R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12063F474K4T2A
1206 25 V 0.47 uF ±10% Tolerance X8R Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK CGA5L2X8R1H474M160AA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
Mlcc,1206,x8R,50V,0.47Μf,1.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA5L2X8R1H474M160AA
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 50V 0.47muF ±20% X8R
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 474, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20