TDK CGA3E2C0G1H391J080AA
50V 390pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA3E2C0G1H391J080AA.
Upverter
TDK
Tendance sur 3 mois:
-17.78%
Capacitance
390 pF
390 pF
390 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Pièces détachées
Yageo GroupC0603C391J5GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0603
0603 390 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10C391JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 390 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 390pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C391JB8NNND
Descriptions
Descriptions de TDK CGA3E2C0G1H391J080AA fournies par ses distributeurs.
CGA Series 0603 390 pF 50 V ±5% C0G Automotive Multilayer Ceramic Capacitor
Mlcc,0603,c0G,50V,390Pf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2C0G1H391J080AA
Cap Ceramic 390pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=390pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 390, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10